5 věcí, které nevíš o Beta – Alanine

Nejspíš jste obeznámeni s tím jak Beta alanine cítíte, ale jste si vědomi, co pro vás může udělat? Zjistěte vše, co jste nevěděli o tomhle před tréninkovým doplňku.
1 BETA-ALANINE DELAYS FATIGUE DURING INTENSE CARDIO
Beta – Alanine potlačuje (zpozdí) únavu během intenzivního Kardio tréninku.
- Tenhle bod všichni možná víte, pojďme se s tím nejdříve vypořádat (vysvětlit si to).
: Když trénuješ ve větší intenzitě, hromadíš si vodíkové ioty, což snižuje hladinu PH v naší krvi a přispívá k únavě. Karnosin je aminokyselina, která pomáhá produkovat Beta – Alanine a slouží, jako vyrovnávací paměť pro vodíkové ionty. (? S tím si nejsem úplně jistá), což ti dovoluje pracovat při vysokých intenzitách po delší dobu.
1 Většina výzkumů okolní beta-alanin naznačuje, že je nejpřínosnější pro aktivity s vysokou intenzitou trvající 2-4 minuty.

Tak, jak moc to pomáhá? Studie zveřejněná v Journal of International Society of Sports Nutrition zjistili, že fotbalisté, kteří doplňovali beta-alanin během v období 12 týdnů, došlo ke zlepšení výkonu ve sprintu o více než 20%. Ti, kteří užívali placebo, ve výkonu poklesli.
Další studie z výzkumníků z University of Oklahoma bylo zjištěno, že suplementace beta-alaninem významně oddálilo nástup únavy u žen v průběhu maximální cyklické zkoušky na vyčerpání.
2 BETA-ALANINE HELPS PRESERVE MUSCLE MASS
(Beta – alanine pomáhá chránit svalovou hmotu)
- Doplněk, který vám pomůže udržovat intenzitu při sprintech a HIIT, má velký potenciál pro spalování tuků. Ale co o ztrátě svalové hmoty, která často doprovází, při odbourávání tuků? Beta-alanin se objeví na pomoc i tam.
-
- Několik studií zjistilo, že efektivnost beta-alaninu spojená s HIIT zlepšuje tělesnou kompozici, s relativním úspěchem. Ve skutečnosti, výzkumníci z University of Oklahomazjistili, že rekreačně aktivní muži, kteří doplňovali beta-alanin během 6 týdnů HIIT (vysoce-intenzivni-intervalovy-treninku) skutečně došlo k významnému nárůstu aktivní tělesné hmoty.
-
- Podporou těchto zjišťujících studií zveřejněné v časopise Journal of Strength byl hlášen výrazný nárůst svalové hmoty následujících osmi týdnech HIIT v kolektivních zápasníků a fotbalové hráčů. Pro zápasníky, jak placebo a beta-alanin skupiny ztratili váhu, což bylo cíl. Nicméně, beta-alanin skupina zvýšila hmotu o 1,1 liber, zatímco placebo skupina ztratila kila svalové hmoty v průměru.

- 3. BETA-ALANINE ENABLES GREATER TRAINING VOLUME
( Beta – Alanine umožňuje větší tréninkový rozsah)
- V tuhle chvíli si můžete myslet, že beta-alanin je dobrý jen pro kardio.
- Postupné zvyšování objemu v průběhu času, je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zvýšit pevnost a svalové velikosti. Tak, jak toho docílit? Jednoduše provádět více opakování, kompletní další sets, or put more weight on the bar. It looks easy enough on paper, but seasoned lifters know better. Tomuhle moc nerozumím.

- Podobně jako jeho účinky při anaerobních kardio aktivit, beta-alanin oddálí únavu a zvyšuje výkonnost v posilovně. Výzkumníci na College of New Jersey, zjistili, že 30 dnů suplementace 4,5 gramů denně zlepšll, jak odolnost při tréninku, tak vnímání únavy u fotbalových hráčů.
(co si odnést : Beta-alanin může pomoci korigovat několik dalších opakování, což vede k většímu objemovýmu tréninku a nakonec, vynikající svalové adaptace)
4. BETA-ALANINE CAN SHARPEN TACTICAL SKILLS
( Beta – Alanin může zaostřit (zlepšit) taktické dovednosti )
- Doplnění beta-alaninu zvyšuje hladinu karnosinu. Nejen, že je zjištěno, že karnosin j v kosterním svalu, ale je to také zjištěno, ve velkém množství v mozku. Stejnou energií podporující a únavové odolné vlastnosti karnosinu, které se vztahují na naše svaly by také mohla pomoci komukoliv, jejímž úkolem třeba vyžaduje vysokou úroveň taktické myšlení.

- Ve studii publikované v časopise Journal of International Society of Sports Nutrition, vědci zjistili, zlepšení nejen špičkovým výkonem mezi bojových vojáků, kterým se doplňuje s beta-alaninem, ale také střileni a cílová rychlost záběru ve srovnání s placebo.

Co si odnést: Mít beta-alanin ve své zásobě může pomoci udržet čistou hlavu během intenzivních aktivit, a to nejen zpoždění fyzickou únavu.
5. BETA-ALANINE CAN MAKE CREATINE WORK BETTER
( Beta – alanine muže přinutit Kreatin lepe pracovat)
kreatin a beta-alanin jsou lepší dohromady.
V jedné studii, kreatin a beta-alanin vedl k výraznému nárůstu svalové hmoty a výraznému poklesu tělesného tuku po 10-ti týdenní odpor tréninku program.


THE RIGHT WAY TO TAKE BETA-ALANINE
Správná cesta k Beta- alanine
Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak maximalizovat přínosy beta-alaninu je vzít to důsledně, jako byste s kreatinem nebo multivitamin. To pomáhá, že beta-alanin je relativně levný doplněk!

Zpočátku doporučuji 4-6 gramů denně, jako většina výzkumy ukázaly, to je dost pro zvýšení svalového karnosinu. Stejně jako u kreatinu, musí být v s beta-alaninu doplnění, protože to trvá asi čtyři týdny, aby se maximálně nasytily své svalové buňky. Po tom, 3.2-4.0 g denně by měla být dostatečná pro udržení hladiny.
Při spuštění načítání, můžete očekávat, parestézie, což je neškodný vedlejší účinek beta-alaninu doplnění, které se vyjadřuje jako lehké brnění v obličeji, krku nebo rukou. To je nejvýraznější u velkých dávkách, takže zvažte rozdělení svůj doplněk do dvou nebo tří menších dávkách asi 800 miligramů na celém dnu.

Stejně jako kreatin, brát beta-alanin trvale je mnohem důležitějši, než jak ho berete nebo kdy. Např. pokud je atletika, či nějaký jiný sport, nebo velká aktivita tvým, denním režimem, zařaď tenhle doplněk do denního režimu

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.